Objavljeno: 26.09.2017 u 20:17 | Svijet, Vijesti | Komentara:

Kupio čarape kod Kineza pa u njima našao potresnu poruku

Shahkiel Akbar iz Newcastla u paru čarapa našao je poruku kojoj je autor zatvorenik iz Kine. Piše kako je nepravedno zatvoren te da proživljava psihičku i fizičku torturu.

carape-poruka

Muškarac iz Newcastla u paru pamučnih čarapa koje je kupio u trgovini Primark našao je poruku na kineskom jeziku i otkrio da ju je napisao zatvorenik koji je čarape i izradio.

Shahkiel Akbar ju je uspio prevesti i doznao da je riječ o zatvoreniku koji u pismu tvrdi da je nepravedno već tri godine sjedi nevin u zatvoru.

- Zovem se Ding Tingkun. Imam 39 godina i pogrešno sam optužen za prevaru i ucjenu te osuđen na tri godine zatvora 29. lipnja 2014. Sve se dogodilo jer sam putovao u Peking kako bi prijavio korupciju – stoji u pismu.

Autor dodaje kako je uložio žalbu na presudu i trenutačno se nalazi u zatvoru u okrugu Lingbi u kojemu ga fizički i psihički muče. Na kraju moli nalaznika da kontaktira kineskog predsjednika, premijera ili medije.

- Poruka me potresla, bio sam šokiran. Osjećam neku odgovornost prema tom čovjeku sada kada sam našao poruku. On je očito puno riskirao da ju pošalje i mislim da se za nju treba čuti – rekao je Akbar.

Primark: Pismo nema veze s našim dobavljačima

Glasnogovornik Primarka izjavio je da je sve namješteno jer su se slične poruke pojavile širom Velike Britanije. U Primarku smatraju da netko ovim putem želi privući pozornost javnosti i da pismo nema veze s njihovim dobavljačima.

- Vjerujemo da je poruka dodana nakon proizvodnje tijekom transporta ili u luci. Nismo pronašli nikakvu vezu imenovane osobe i naših dobavljača u Kini – poručili su iz kompanije.

Utvrđeno je da je pisma zaista napisao zatvorenik iako nije sigurno da je to baš Tingkun. Postoji suđenje koje se odigralo na taj datum i mnogi se detalji u vezi slučaja poklapaju, a na kineskoj društvenoj mreži QQ mogao se naći izvjesni Ding koji je o svojem slučaju pokrenuo nekoliko peticija.

Navodno su se već pojavljivale slične poruke ušivene na etiketama na odjeći putem kojih su radnici u zemljama s jeftinom radnom snagom upozoravali na teške uvjete u kojima rade no nije utvrđeno tko iza svega stoji.

Izvor: 24sata.hr

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Moj.ba! Zbog velikog broja komentara Moj.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Dodaj komentar na članak: