Objavljeno: 12.06.2015 u 18:50 | Showtime | Komentara:

Pipi Duga Čarapa danas ima 56 godina i ovako izgleda!

Švedsja glumica Inger Nilsson prva je utjelovila lik legendarne Pipi Duge Čarape u serijama i filmu iz 1969. i 1970. snimljenima prema istoimenoj knjizi Astrid Lindgren. Nilsson danas ima 56 godina i živi u Stockholmu gdje radi kao tajnica. Još se uvijek bavi glumom, odnosno povremeno prihvati ulogu u nekoj pozorišnoj predstavi.

pipi-duga-carapa-nekad

2000. godine pojavila se i u filmu švicarskog redatelja Xaviera Kollera, pod naslovom “Gripsholm“, prema romanu Kurta Tucholskyja, a 2007. glumila je i u njemačkom televizijskom serijalu “Der Kommissar und das Meer“, gdje je igrala patologinju Ewu.

pipi-duga-carapa-sad

Za ulogu Pipi Duge Čarape, Nilsson je 1975. osvojila nagradu TP de Oro u kategoriji “najpopularniji lik“.

Izvor: index.hr

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Moj.ba! Zbog velikog broja komentara Moj.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Dodaj komentar na članak: