Objavljeno: 13.07.2014 u 13:35 | Zdravlje | Komentara:

Japanska terapija vodom – liječi mnoge bolesti!

U Japanu je danas postalo popularno piti vodu nakon buđenja. Korist ove terapije potvrdili su i mnogobrojni testovi. Dokazano je da je većina bolesti uzrokovana nedostatkom vode u organizmu. Voda je univerzalni rastvarač i glavna komponenta metabolizma: svi minerali i mikroelementi rastvoreni u vodi apsorbuju se u krvotok i prodiru od ćelije do ćelije. Kod nedostatka vode javljaju se problemi sa metabolizmom, što dovodi do različitih oboljenja.

japanska-terapija-vodom

Japansko medicinsko društvo je priznalo ovu terapiju uspješnom u lečenju hroničnih, teških oboljenja, ali i bolesti modernog doba. Sa 100%-tnom sigurnošću liječe se sledeće bolesti: glavobolja, bolovi u telu, bolesti srca, artritis, epilepsija, gojaznost, astma, tuberkuloza, meningitis, bolesti bubrega i bešike, gastritis, dijareja, hemoroidi, bolesti očiju, materice, menstrualni poremećaji, ORL bolesti.

Terapija vodom. Način liječenja.

- Ujutro, čim se probudite, prije nego što operete zube, popijte 4 čaše mlake vode od 160 ml.

- Operite zube, umijte se, ali ništa nemojte jesti i piti u roku 45 minuta.

- Nakon 45 minuta možete doručkovati

- U roku od 2 sata poslije doručka, ručka i večere ne konzumirajte nikakvu hranu niti vodu.

Stariji ljudi, ljudi sa oslabljenim imunitetom, ili oni koji ne mogu odjednom popiti 4 čaše vode, mogu početi sa manjom količinom vode i postepeno je povećavati na 4 čaše.

Japansko medicinsko društvo tvrdi da ovaj tretman liječenja iscjeljuje organizam i promoviše zdrav način života i preporučuje da terapija vodom postane naša svakodnevnica. Oni kažu: „Pijte vodu na prazan stomak i osjetićete prve rezultate već nakon 7 dana. Ostajte zdravi i aktivni“. To je sva poenta.

Inače, preporučena količina unosa vode u toku dana je 30 ml na kilogram težine.

Ova japanska metoda liječenja nema neželjenih efekata, ali na početku tretmana možda ćete češće imati potrebu da idete u toalet.

Savjet plus. Svi znamo koliko je prijatno popiti času hladne vode nakon toplog obroka. Ali, hladna voda čini masnu hranu koju konzumirate tvrdom, što usporava varenje hrane u želucu. Ovaj „talog“ započinje reakciju sa želudačnom kiselinom, raspada se i apsorbuje u crijevima brže nego čvrsta hrana. To zatrpava crijeva, te veoma brzo dovodi do povećanja tjelesne težine, a posle i drugih ozbiljnih oboljenja, čak i raka. Ako ne možete bez vode, posle obroka je najbolje popiti čašu tople vode.

Izvor: uspesnazena.com

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Moj.ba! Zbog velikog broja komentara Moj.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Dodaj komentar na članak: